Reklama
Reklama

Już we wtorek msza w intencji Jacka Jaśkowiaka. Prezydent zapowiedział swoją obecnosć

fot. Marek Zakrzewski / PAP
fot. Marek Zakrzewski / PAP

Ks. Daniel Wachowiak, który odprawi we wtorek nabożeństwo zapewnia, że nie będzie ono elementem "walki z człowiekiem, ale duchowej walki o człowieka".

- Modlitwa nigdy nie może służyć do walki z człowiekiem, ale pomaga w duchowej walce o człowieka. Podobnie Słowo Boże - pisze ks. Wachowiak na swoim twitterowym profilu, dodając zaraz: - Nie można się Nim posługiwać, by w ludzkich rozgrywkach "dowalić" człowiekowi. Słowo Boże działa skutecznie, jeśli ten, który Je głosi, czyni to z wiarą i nie przeszkadza Słowu dokonywać spraw, które Ono samo chce dokonać - zaznacza popularny poznański duchowny.

Ks. Wachowiak zapewnia, że liturgia nie będzie specjalnie dobrana na tę okazję, ale zgodna z tym, co przewiduje liturgiczny kalendarz. Za to Homilia ma "dotykać tego, co wyrazi Słowo Boże". Wiadomo już, że wśród wezwań do modlitwy w różnych intencjach, padną słowa: - Módlmy się za prezydenta "abyśmy /w Poznaniu? mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością".

Jaśkowiak wybiera się na wtorkową mszę w swojej intencji."Bywam w kościele przy różnych okazjach. Planuję wziąć udział w tej mszy, bo - mimo wszystko - wierzę w dobre intencje tej inicjatywy"- powiedział Gazecie Wyborczej Jacek Jaśkowiak.

Msza w intencji Jacka Jaśkowiaka odbędzie się we wtorek, w kościele pw. Św. Aniołów Stróżów na os. Kosmonautów 120. Początek o godz. 19:30.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
17.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro