Reklama
Reklama

Wzmożone działania Straży Miejskiej w okolicy cmentarzy. A parkowanie na ul. Cmentarnej w tym roku jest zabronione

fot. Straż Miejska Miasta Poznania @ FB
fot. Straż Miejska Miasta Poznania @ FB

Poznańscy drogowcy zabronili pozostawiania auta na jednej z dłuższych ulic przy junikowskiej nekropolii. W pobliżu utworzono jednak płatny parking.

Od lat parkowanie na ul. Cmentarnej, tuż przy cmentarzu na Junikowie, może nie było proste, ale przynajmniej dozwolone. W tym roku jest już to jednak niemożliwe. Samochód można za to zostawić na nowo utworzonym parkingu znajdującym się nieopodal. Koszt postoju wynosi 8 zł za wjazd w czasie od godz. 8:00 do 18:00.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Respektowania nowego rozporządzenia pilnują miejscy strażnicy, którzy wzmożyli działania wokół poznańskich nekropoli. Jak sami piszą na swoim facebookowym koncie - ich zadania nie ograniczają się tylko do kontroli parkowania, ale także legalności handlu w pobliżu cmentarzy. Funkcjonariusze SM rozpoczęli również działania profilaktyczne. Polegać one mają na informowaniu odwiedzających groby o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas porządkowania nagrobków. Szczególna uwaga strażników ma ogniskować się wokół dzieci, które w tłumie łatwo stracić z oczu, a także bagaży i kosztowności narażonych na działalność kieszonkowców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
94.96 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro