Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 8
Reklama

Wzmożone działania Straży Miejskiej w okolicy cmentarzy. A parkowanie na ul. Cmentarnej w tym roku jest zabronione

sw
poniedziałek, 29.10.2018 r.
godz. 16.56
sw | poniedziałek, 29.10.2018 r., godz. 16.56
Wzmożone działania Straży Miejskiej w okolicy cmentarzy. A parkowanie na ul. Cmentarnej w tym roku jest zabronione
fot. Straż Miejska Miasta Poznania @ FB

Poznańscy drogowcy zabronili pozostawiania auta na jednej z dłuższych ulic przy junikowskiej nekropolii. W pobliżu utworzono jednak płatny parking.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
14°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od lat parkowanie na ul. Cmentarnej, tuż przy cmentarzu na Junikowie, może nie było proste, ale przynajmniej dozwolone. W tym roku jest już to jednak niemożliwe. Samochód można za to zostawić na nowo utworzonym parkingu znajdującym się nieopodal. Koszt postoju wynosi 8 zł za wjazd w czasie od godz. 8:00 do 18:00.


Respektowania nowego rozporządzenia pilnują miejscy strażnicy, którzy wzmożyli działania wokół poznańskich nekropoli. Jak sami piszą na swoim facebookowym koncie - ich zadania nie ograniczają się tylko do kontroli parkowania, ale także legalności handlu w pobliżu cmentarzy. Funkcjonariusze SM rozpoczęli również działania profilaktyczne. Polegać one mają na informowaniu odwiedzających groby o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas porządkowania nagrobków. Szczególna uwaga strażników ma ogniskować się wokół dzieci, które w tłumie łatwo stracić z oczu, a także bagaży i kosztowności narażonych na działalność kieszonkowców.

Reklama