Pierwsze zwycięstwo Enea AZS Poznań w sezonie

Zawodniczki i kibice Enea AZS Poznań mogą świętować pierwsze zwycięstwo w sezonie.

W piątej kolejce Energa Basket Ligi Kobiet do stolicy Wielkopolski przyjechał Widzew Łódź. Mecz nie rozpoczął się po myśli Akademiczek: po pierwszej kwarcie przegrywały one 20:27.
Miejscowe znacznie lepiej spisały się w drugiej kwarcie, dzięki której wyszły na 4-punktowe prowadzenie.
Trzecia część gry była wyrównana, a przewagę pozwoliła Akademiczkom zachować celna "trójka" Marty Nowickiej.
W ostatniej kwarcie miejscowe znów grały znacznie lepiej od rywalek i odniosły zasłużone zwycięstwo.
Najjaśniejszą postacią zespołu była Olena Samburka, która zdobyła 25 punktów. Dzielnie wspierała ją również Jasmine Daviz, a na szczególne wyróżnienie zapracowała Khaalia Hillsman, autorka 17 zbiórek.
Enea AZS Poznań - Widzew Łódź 81:70 (20:27, 23:12, 20:21, 18:10)
Enea AZS: Olena Samburska 25, Jazmine Davis 17, Irena Matović 16, Khaalia Hillsman 8, Magdalena Parysek-Bochniak 8, Marta Nowicka 4, Kinga Demczur 2, Julia Niemojewska 1, Aleksandra Parzeńska 0, Karolina Stefańczyk 0, Dominika Urbaniak 0.

Widzew: Klaudia Gertchen 19, Aleksandra Pawlak 16, Julia Drop 16, Klaudia Perisa 9, Katarina Vucković 5, Amanda Dowe 3, Elżbieta Paździerska 2, Amina Marković 0, Anna Kudelska 0.

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!