Reklama
Reklama

Utworzenie Uniwersytetu Poznańskiego już w maju?

fot. Biuro Prasowe UAM

"Uniwersytet Poznański zakwitnie w maju" - tak zaczyna się facebookowa relacja z ceremonii sadzenia tulipanów przez rektorów poznańskich uczelni.

Przed Aulą UAM zasadzono w piątek kilkaset cebulek specjalnej odmiany tulipanów nazwanej imieniem "Uniwersytet Poznański". W sadzeniu brali udział przedstawiciele władz rektorskich czterech uniwersytetów wywodzących się z obchodzącego wkrótce stulecie Uniwesrsytetu Poznańskiego. Chodzi o Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy, a także Akademię Wychowania Fizycznego.

- Kwiaty zakwitną w maju 2019 roku i ubarwią uroczyste obchody 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego - czytamy w facebookowym poście Biura Prasowego UAM-u, relacjonującym tę ceremonię. Być może chodzi więc o samą celebrację stulecia, jednak od jakiegoś czasu głośno mówi się o utworzeniu z tych czterech uczelni (UAM, UMP, UPP, AWF) jednej uniwersyteckiej federacji. Majowe obchody byłyby doskonałą okazją do takiego ruchu. Być może właśnie tak należy odczytywać dwuznaczność przekazu płynącego ze sformułowania "Uniwersytet Poznański zakwitnie w maju".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
32.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro