Reklama

"Tęczowy Piątek" nie dla III LO. Szkoła odwołała wydarzenie

fot. Młodzież Wszechpolska @ FB
fot. Młodzież Wszechpolska @ FB

- W mojej szkole pojawiła się "oddolna" inicjatywa zorganizowania #TeczowyPiatek. Na szczęście nie dojdzie do skutku - napisał ks. Daniel Wachowiak

O tym, że III LO ostatecznie wyłamie się z inicjatywy zorganizowania "Tęczowego Piątku", było wiadomo już od czwartku. Teraz te informacje potwierdza Gazeta Wyborcza, sugerując, że przyczyną odwołania akcji w "Trójce" był sprzeciw Młodzieży Wszechpolskiej. Nie wiadomo jednak na ile na tę decyzję złożyły się rzekome wpływy prawicowej organizacji, a na ile interwencje rodziców.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


MN wystosowała zapytanie do Kuratorium Oświaty o to, które szkoły wzięły udział w akcji. Jej organizatorzy, Grupa Stonewall są oburzeni tymi zapytaniami, utrzymując, że jest to próba zastraszenia. Wiadomo, że "Tęczowy Piątek" na pewno odbył się w X i XII LO. W całej Wielkopolsce szkół włączonych do projektu było 26.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro