Reklama
Reklama

Znamy architekta "nowej" Starej Rzeźni! Na koncie ma m.in. Stary Browar

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Firma Vastint, odpowiedzialna za rewitalizację Starej Rzeźni, wybrała osobę, która przygotuje jej projekt architektoniczny.

Wykonawca przebudowy Starej Rzeźni ucina spekulacje. To Przemysławowi Borkowiczowi przypadnie misja przywrócenia świetności historycznym budynkom starych zakładów mięsnych. Architekt z poznańskiego Studia ADS będzie miał za zadanie przekształcić obszar o powierzchni około 5,5 ha w spójny urbanistycznie, interesujący pod względem architektonicznym fragment centrum miasta. Szacowana powierzchnia zabudowy, z którą Borkowicz ma się zmierzyć, lokując w niej biurowce, bloki mieszkalne i wspólną przestrzeń publiczną, wynosi 70 000 m².

Borkowicz ma na koncie zaprojektowanie kilku budynków, które zdążyły się już na stałe wpisać w miejską kubaturę, stając się przy okazji wizytówkami Poznania. Są wśród nich zmodernizowane i rozbudowane pawilony MTP, komenda wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, terminal na Ławicy, czy Stary Browar. Najgłośniejszy z wymienionych projektów, czyli ten ostatni, przysporzył mu uznanie w kraju i zagranicą.

- Dorobek oraz oczekiwane przez nas podejście do strategii rozbudowy i rewitalizacji zabytkowych kompleksów miały decydujący wpływ na naszą decyzję. Liczymy, że współpraca z wybranym zespołem pracowni architektonicznych, kierowanym przez Przemysława Borkowicza, architekta mocno związanego z Poznaniem, zaowocuje projektem o wyrazistym charakterze, przemyślanym układzie funkcjonalnym i otwartą na ludzi przestrzenią publiczną,doskonale wpisaną w strukturę miasta i otaczającą przestrzeń - mówi Rafał Przybył, Dyrektor Regionalny Vastint Poland.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro