Reklama
Reklama

Kopiec Wolności odnowiony na setną rocznicę odzyskania niepodległości

fot. UMP
fot. UMP

Kopiec Wolności został wybudowany dzięki ofiarności poznaniaków po odzyskaniu niepodległości. Wzniesienie zostało zniszczone przez hitlerowców, a dziś istniejące wzniesienie powstało w latach osiemdziesiątych. Teraz miasto przeprowadziło modernizację Kopca Wolności.

Przez lata kopiec nie był użytkowany, ale miasto postanowiło wykorzystać setną rocznicę odzyskania niepodległości do jego modernizacji -Cieszę się, że udało się zrealizować cel i przywrócić ten obiekt w przestrzeni miasta w 100. rocznicę odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Działanie to ma wymiar społeczny i patriotyczny. Nawiązuje do inicjatywy mieszkańców Poznania z 1919 roku - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Przeprowadzono między innymi remont drogi wejściowej po stronie zachodniej oraz platformy po stronie północnej. Na szczycie kopca pojawił się maszt flagowy, a na kopcu zamontowano oświetlenie. Wkrótce przed wejściem na Kopiec pojawi się też tablica informująca o jego historii. Kopiec będzie używany w trakcie najważniejszych uroczystości i rocznic.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro