Reklama
Reklama

Kopiec Wolności odnowiony na setną rocznicę odzyskania niepodległości

fot. UMP

Kopiec Wolności został wybudowany dzięki ofiarności poznaniaków po odzyskaniu niepodległości. Wzniesienie zostało zniszczone przez hitlerowców, a dziś istniejące wzniesienie powstało w latach osiemdziesiątych. Teraz miasto przeprowadziło modernizację Kopca Wolności.

Przez lata kopiec nie był użytkowany, ale miasto postanowiło wykorzystać setną rocznicę odzyskania niepodległości do jego modernizacji -Cieszę się, że udało się zrealizować cel i przywrócić ten obiekt w przestrzeni miasta w 100. rocznicę odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Działanie to ma wymiar społeczny i patriotyczny. Nawiązuje do inicjatywy mieszkańców Poznania z 1919 roku - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Przeprowadzono między innymi remont drogi wejściowej po stronie zachodniej oraz platformy po stronie północnej. Na szczycie kopca pojawił się maszt flagowy, a na kopcu zamontowano oświetlenie. Wkrótce przed wejściem na Kopiec pojawi się też tablica informująca o jego historii. Kopiec będzie używany w trakcie najważniejszych uroczystości i rocznic.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro