Reklama
Reklama

Mandat za jazdę bez biletu zapłacimy kartą. ZTM wyposaża kontrolerów w terminale płatnicze

fot. Lotus Head/freeimages.com
fot. Lotus Head/freeimages.com

Opłacenie mandatu w trakcie kontroli jest korzystne ze względu na jego niższą kwotę. Wielokrotnie zdarza się jednak, że osoba ukarana nie ma przy sobie odpowiedniej ilości gotówki. Teraz karę będzie można opłacić kartą płatniczą.

Dziś kara za jazdę bez ważnego biletu wynosi 140 złotych jeśli jest płatna u kontrolera lub w ciągu kolejnych 7 dni, w przypadku płatności w terminie późniejszym opłata wzrasta do 280 złotych. Z informacji przekazywanych przez kontrolerów wynika, że płatność w trakcie kontroli jest często problemem, bo pasażerowie nie mają przy sobie gotówki. Teraz nie będzie to problemem -W ramach umowy Miasta Poznania z bankiem PKO Bank Polski dotyczącej obsługi płatności elektronicznych wypożyczonych zostało 27 sztuk terminali mobilnych. Wyposażone w nie zostali kontrolerzy ZTM i MPK. Każdy zespół kontrolerski będzie dysponował co najmniej jednym takim urządzeniem - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.61 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro