Reklama
Reklama

Telefoniczni oszuści próbują wyłudzać dane od Polaków

zdj. ilustracyjne | fot. Tamter Tatlici/freeimages.com

O kolejnych próbach wymuszenia danych pisze portal money.pl. Tym razem oszuści podszywają się pod nieistniejącą Polską Grupę Ekspertyz i proponują rozmowę o warunkach umowy w trzecim filarze.

O nowym oszustwie poinformował portal money.pl jeden z czytelników. Z jego relacji wynika, że zadzwonił do niego konsultant z Polskiej Grupy Ekspertyz i zaproponował lepsze warunki umowy. Po wymianie zdań okazało się, że chodzi o umowę ubezpieczeniową i trzeci filar, ale konsultant podał nazwę innej firmy niż ta, którą wybrał czytelnik.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Z ustaleń portalu money.pl wynika, ze Polska Grupa Ekspertyz przejawia ostatnio sporą aktywność i jest często wymieniana na portalu ktoto.info, który służy internautom do wymiany informacji na temat aktywności telemarketerów. Okazuje się, że Polska Grupa Ekspertyz to całkowicie wirtualny byt, a zadaniem dzwoniących jest wyłudzenie danych osobowych od zaskoczonych rozmówców.

Eksperci apelują o zwiększoną ostrożność i rezygnację z rozmowy jeśli nie potrafimy zweryfikować prawdziwości słów telemarketera lub jeśli rozmowa budzi nasze podejrzenia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro