Reklama

Jacek Jaśkowiak zaczyna drugą kadencję od pouczania księdza, jak ten powinien czytać Biblię

- Zachęcam ks. Wachowiaka, by, rzeczywiście, ze zrozumieniem czytał Pismo Święte - powiedział prezydent w pierwszym powyborczym wywiadzie, w WTK.

Słowa prezydenta Jaśkowiaka były odpowiedzią na twitterowy post ks. Daniela Wachowiaka, w którym ten znany z kontrowersyjnych wypowiedzi duchowny, wyraził żal z powodu ponownego zwycięstwa kandydata Platformy Obywatelskiej. - Poznaniu, żal mi Ciebie. Żal, że w wyborach Twoi mieszkańcy nie biorą pod uwagę, jak traktuje Ewangelię włodarz miasta - napisał Wachowiak. Duszpasterz dodał jednak do tego, że będzie modlił się o nowego-starego prezydenta. - Życzę abyś w tej kadencji pokochał Słowo Boże. Niech Bóg błogosławi Tobie i Poznaniowi - twierdzi Wachowiak.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Ten głos ze strony księdza spotkał ze zdecydowaną reakcją prezydenta. Oprócz zachęty do bardziej uważnego czytania Biblii, do której Jaśkowiak - jak sam mówi - zagląda dwa razy w tygodniu, włodarz miejski polecił ks. Wachowiakowi także obejrzenie "Kleru". Zdaniem prezydenta Jaśkowiaka poważnym problem kościoła jest otwarte angażowanie się w politykę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro