Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Jacek Jaśkowiak zaczyna drugą kadencję od pouczania księdza, jak ten powinien czytać Biblię

sw
poniedziałek, 22.10.2018 r.
godz. 21.46
sw | poniedziałek, 22.10.2018 r., godz. 21.46
Jacek Jaśkowiak zaczyna drugą kadencję od pouczania księdza, jak ten powinien czytać Biblię

- Zachęcam ks. Wachowiaka, by, rzeczywiście, ze zrozumieniem czytał Pismo Święte - powiedział prezydent w pierwszym powyborczym wywiadzie, w WTK.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Słowa prezydenta Jaśkowiaka były odpowiedzią na twitterowy post ks. Daniela Wachowiaka, w którym ten znany z kontrowersyjnych wypowiedzi duchowny, wyraził żal z powodu ponownego zwycięstwa kandydata Platformy Obywatelskiej. -  Poznaniu, żal mi Ciebie. Żal, że w wyborach Twoi mieszkańcy nie biorą pod uwagę, jak traktuje Ewangelię włodarz miasta - napisał Wachowiak. Duszpasterz dodał jednak do tego, że będzie modlił się o nowego-starego prezydenta. - Życzę abyś w tej kadencji pokochał Słowo Boże. Niech Bóg błogosławi Tobie i Poznaniowi - twierdzi Wachowiak.

Ten głos ze strony księdza spotkał ze zdecydowaną reakcją prezydenta. Oprócz zachęty do bardziej uważnego czytania Biblii, do której Jaśkowiak - jak sam mówi - zagląda dwa razy w tygodniu, włodarz miejski polecił ks. Wachowiakowi także obejrzenie „Kleru”. Zdaniem prezydenta Jaśkowiaka poważnym problem kościoła jest otwarte angażowanie się w politykę.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama