Reklama

To będzie zupełnie inna Rada Miasta. Nie zobaczymy w niej aż 19 radnych z poprzedniej kadencji

Zmienił się układ w Radzie Miasta, znacznie zmienił się także jej skład personalny. Poznaniacy zdecydowali o wpuszczeniu do niej nowej krwi.

Cześć radnych, których nie zobaczymy już na posiedzeniach Rady Miasta wypisała się z wyścigu o reelekcję jeszcze przed startem kampanii wyborczej. Mowa o Karolinie Fabiś-Szulc, Dariuszu Jaworskim, Januszu Kapuścińskim, Adamie Pawliku, Arturze Różańskim, Krzysztofie Skrzypińskim, Hubercie Świątkowskim. Inni nie zdołali przekonać poznaniaków do ponownego udzielenia im mandatu.

Wśród nich jest radny, który ma na koncie najwięcej interpelacji w poprzedniej kadencji rady, czyli Michał Boruczkowski. Nie udało się także zdobyć wystarczającej liczby głosów jedynemu społecznikowi w składzie poprzedniej rady, Tomaszowi Wierzbickiemu. Słaby wynik Lewicy, przełożył się też na małą liczbę radnych wśród jej przedstawicieli. Mandatu nie dostała m.in. Katarzyna Kretkowska. Uznania na Wildzie nie uzyskał też aktywny radny PiS, Jan Sulanowski. Do Rady Miasta nie udało się wejść żadnemu kandydatowi komitetu Dobro Miasta, co oznacza, że żaden z radnych z ramienia Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego nie zostanie na kolejną kadencję. Tyczy się to także Tomasza Lipińskiego, który został tuż przed wyborami usunięty z list PO i wszedł w szeregi, których liderem był Jarosław Pucek.

Oto pełna lista 19 kandydatów, którzy żegnają się z Radą Miasta:
Michał Boruczkowski,
Karolina Fabiś-Szulc,
Joanna Frankiewicz,
Zbyszko Górny,
Dariusz Jaworski,
Henryk Kania,
Janusz Kapuściński,
Tomasz Jerzy Kayser,
Katarzyna Kretkowska,
Tomasz Lipiński,
Adam Pawlik,
Artur Różański,
Krzysztof Skrzypiński,
Tomasz Stachowiak,
Jan Sulanowski,
Antoni Szczuciński,
Hubert Świątkowski,
Beata Kinga Urbańska,
Tomasz Wierzbicki.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro