Reklama
Reklama

Zmiana warty w Czerwonaku. Zwycięstwo dotychczasowego przewodniczącego Rady Gminy już w pierwszej turze

fot. Marcin Wojtkowiak @ FB
fot. Marcin Wojtkowiak @ FB

Sprzeczne sygnały dochodzące z Czerwonaka wywołały spore zamieszanie. Wszystko dlatego, że o ostatecznym wyniku zdecydowało kilkadziesiąt osób.

O godz. 10:00 nie było jeszcze wiadome, kto wygrał wyścig o fotel wójta gminy Czerwonak. Najbardziej prawdopodobnym rozstrzygnięciem była dogrywka. Jednak jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, doszło tam do niespodziewanej zmiany warty. Ponad 50% głosów przypadło Marcinowi Wojtkowiakowi z komitetu Lepsza Gmina Czerwonak. Portal Nasz Głos Poznański twierdzi nawet, że o przechyleniu szali na jego korzyść zdecydowało zaledwie... ok. 40 głosów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Drugie miejsce przypadło dotychczasowemu wójtowi, Jackowi Sommerfeldowi, który w poprzednich wyborach startował pod sztandarem Prawa i Sprawiedliwości, a teraz utworzył własny komitet. Gmina Czerwonak była jedyną w powiecie poznańskim, w której rządziła osoba związana z PiS-em.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
62.80 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro