Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3

Redaktor naczelna portalu wPolityce.pl: „Warszawa, Poznań, Łódź czy Legionowo utrwaliły dziś najgorszy stereotyp Polaka”

sw
poniedziałek, 22.10.2018 r.
godz. 16.00
sw | poniedziałek, 22.10.2018 r., godz. 16.00
Redaktor naczelna portalu wPolityce.pl: „Warszawa, Poznań, Łódź czy Legionowo utrwaliły dziś najgorszy stereotyp Polaka”
fot. YT

Opinia Marzeny Nykiel odnośnie wyników wyborów na prezydentów dużych miast, w tym Poznania, jest jedną z najbardziej komentowanych na Twitterze.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 999 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Na szczęście Polska to nie tylko największe miasta. Wręcz przeciwnie! - tak Nykiel zakończyła swój komentarz, w którym powiązała wybory dokonane przez Polaków z dużych miast, z utrwalaniem „najgorszego stereotypu Polaka - cwaniaka, złodzieja i kombinatora”. Swój pogląd rozwinęła w kolejnych tweetach. - Z pogardą ta opinia nie ma absolutnie nic wspólnego. To tylko gorzkie stwierdzenie faktu, że jeśli zdecydowana większość głosuje na ludzi z wyrokiem, kombinatorów i odpowiedzialnych za ludzką krzywdę, to znak,że właśnie takie cechy im imponują. Kandydatów było więcej niż KO i PiS - tłumaczy redaktor wPolityce.

Wprawdzie post Nykiel zebrał już ponad półtora tysiąca polubień, jednak spotkał się on z dużym oburzeniem, przetaczającym się przez media społecznościowe. - No proszę jaki ma Pani szacunek do Suwerena, który się wypowiedział. Czyli tak: jak wygrywają wasi to Suweren jest cacy, ale jak wygrywają przeciwnicy to Suwerena wyzywacie od złodziei - napisała jedna z użytkowniczek TT.

- Nerwy panią poniosły, pani Nykiel. Może tak melisa na noc? Kubek, dwa, wiadro? - tak opinię Nykiel skomentowała Agnieszka Gozdyra z Polsatu. Z tym zdaniem polemikę podnieśli również komentatorzy raczej rządowi przychylni, jak Miłosz Lodowski, związany z tygodnikiem DoRzeczy. - Może właśnie nie, przekora Polaków zadecydowała, że nie poddadzą się nagonkom medialnym... To odebrało racjonalizm i racjonalizację w decyzjach, ale cóż począć... - pisze Lodowski.

Reklama