Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

PiS bez szans w dużych miastach: Rafał Trzaskowski wygrywa w Warszawie, Jacek Sutryk we Wrocławiu. Druga tura w Gdańsku i Krakowie

BS
niedziela, 21.10.2018 r.
godz. 22.57
BS | niedziela, 21.10.2018 r., godz. 22.57
PiS bez szans w dużych miastach: Rafał Trzaskowski wygrywa w Warszawie, Jacek Sutryk we Wrocławiu. Druga tura w Gdańsku i Krakowie
Największym przegranym tych wyborów może być Patryk Jaki. Choć przedwyborcze sondaże dawały mu spore szanse, osiągnął w Warszawie wynik znacząco gorszy od Trzaskowskiego - fot. Paweł Supernak / PAP

W Poznaniu sytuacja polityczna nie powinna radykalnie zmienić się po wyborach samorządowych. Sprawdzamy, jak w wyborach głosowali mieszkańcy innych dużych miast.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pojedynkiem, który rozpalał największe emocje był pojedynek Rafała Trzaskowskiego i Patryka Jakiego w Warszawie. Choć według przedwyborczych sondaży panowie "szli łeb w łeb", to ostatecznie okazało się, że to kandydat PO przekonał do siebie Warszawiaków. Z badań sondażowych wynika, że poparło go 54% badanych. Na Patryka Jakiego swój głos oddało zaledwie 31% badanych - Mogę świętować ten sukces dzięki warszawiakom. Jeśli ten sondaż się potwierdzi, to dzięki tym setkom rozmów udało się zarobić na ten kredyt zaufania. To zobowiązuje do ciężkiej pracy - mówił Rafał Trzaskowski, którego słowa cytuje Gazetę Wyborczą. Zwycięzcą czuje się też Patryk Jaki - Chciałbym powiedzieć, że mogłem zrobić więcej. Ale to byłaby nieprawda. To było wszystko, co mogłem zrobić. Wiele wskazuje na to, że to jest w ogóle najlepszy wynik naszej formacji tutaj. Czasem szklanego sufitu nie można przebić, ale dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą - powiedział kandydat popierany przez PiS.

Zmiana czeka mieszkańców Wrocławia. W tegorocznych wyborach nie startował wieloletni prezydent Rafał Dutkiewicz. Wiele wskazuje na to, że zastąpi go kandydat Koalicji Obywatelskiej Jacek Sutryk, który według sondażowych wyników przekonał do siebie 50,1%. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości Mirosława Stachowiak-Różecka przekonała do siebie 27,8% wyborców. 

Z ciekawym pojedynkiem mieliśmy do czynienia w Gdańsku. Zmierzyli się tam urzędujący prezydent Paweł Adamowicz, Jarosław Wałęsa oraz Kacper Płażyński. Z sondażu wynika, że w Trójmieście dojdzie do drugiej tury, w której zmierzą się Paweł Adamowicz, który zdobył 36,7% głosów oraz Kacper Płażyński z wynikiem 32,3%. Jarosław Wałęsa przekonał do siebie 25,3% wyborców. 

Do drugiej tury dojdzie też w Krakowie, gdzie zmierzy się urzędujący prezydent Jacek Majchrowski (43,7%) oraz Małgorzata Wasserman (33,6%). 

Z politycznym nokautem mamy natomiast do czynienia w Łodzi. Urzędującą prezydent Hannę Zdanowską poparło 70,1% łodzian. Kandydat PiS Waldemar Buda przekonał do siebie zaledwie 24,2% badanych.

Reklama