Reklama

Rozbito gang, który wyłudził co najmniej 100 mln zł VAT. Działał również w Wielkopolsce

fot. policja
fot. policja

Ministerstwo Finansów poinformowało o sukcesie akcji prowadzonej przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i policji.

Gang oszustów działał na terenie czterech województw: śląskiego, małopolskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. Od 2014 r. do 2016 r. mieli oni przeprowadzić transakcje handlowe w obrocie elektroniką. Przekręt polegał na zaniżaniu podatku od towarów i usług oraz wyłudzenie nienależnych zwrotów podatku VAT. W tym celu wystawiali fikcyjne faktury oraz podmioty "słupy", które nie składały deklaracji podatkowych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Z fikcyjnej dokumentacji księgowej korzystały podmioty, które dokonywały sprzedaży towarów, m.in. telefonów komórkowych, na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Straty Skarbu Państwa wynikające z działalności grupy przestępczej wyniosły nie mniej niż 100 mln złotych - czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów.

W czwartek, 18 października funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i policji przeszukali 65 miejsc. Efektem tych działań było zabezpieczenie dokumentacji księgowej i zatrzymanie 4 osób, którym postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa. Sprawa jest rozwojowa i prawdopodobne są zatrzymania kolejnych osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro