Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -4

Rozbito gang, który wyłudził co najmniej 100 mln zł VAT. Działał również w Wielkopolsce

sw
piątek, 19.10.2018 r.
godz. 21.12
sw | piątek, 19.10.2018 r., godz. 21.12
Rozbito gang, który wyłudził co najmniej 100 mln zł VAT. Działał również w Wielkopolsce
fot. policja

Ministerstwo Finansów poinformowało o sukcesie akcji prowadzonej przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i policji.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Gang oszustów działał na terenie czterech województw: śląskiego, małopolskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. Od 2014 r. do 2016 r. mieli oni przeprowadzić transakcje handlowe w obrocie elektroniką. Przekręt polegał na zaniżaniu podatku od towarów i usług oraz wyłudzenie nienależnych zwrotów podatku VAT. W tym celu wystawiali fikcyjne faktury oraz podmioty „słupy”, które nie składały deklaracji podatkowych.

- Z fikcyjnej dokumentacji księgowej korzystały podmioty, które dokonywały sprzedaży towarów, m.in. telefonów komórkowych, na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Straty Skarbu Państwa wynikające z działalności grupy przestępczej wyniosły nie mniej niż 100 mln złotych - czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów.

W czwartek, 18 października funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i policji przeszukali 65 miejsc. Efektem tych działań było zabezpieczenie dokumentacji księgowej i zatrzymanie 4 osób, którym postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa. Sprawa jest rozwojowa i prawdopodobne są zatrzymania kolejnych osób.

Reklama