Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -7

Poznańska policja weszła w posiadanie „walizek nakrotykowych”. Funkcjonariusze mają je zabierać na spotkania z dziećmi w szkole

sw
piątek, 19.10.2018 r.
godz. 20.04
sw | piątek, 19.10.2018 r., godz. 20.04
Poznańska policja weszła w posiadanie „walizek nakrotykowych”. Funkcjonariusze mają je zabierać na spotkania z dziećmi w szkole
walizka narkotykowa - fot. UMP

Uczniowie klas 7 i 8, 3 gimnazjum, a także liceów, będą mieli teraz okazje dowiedzieć się, jak działają poszczególne substancje odurzające.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do poznańskich komisariatów trafiło 7 walizek narkotykowych. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej będą robić z nich użytek podczas spotkania w szkołach. Dzieci w wieku gimnazjalnym i licealnym zyskają w ten sposób szansę na przekonanie się jakie skutki uboczne wywołują różne narkotyki. Wszystko dzięki specjalnej pomocy dydaktycznej, jaką mają być „narkogogle” i ”alkogogle”.

- To doskonały gadżet, który częściowo może służyć do zabawy, ale pokazuje w praktyce, jakie skutki może wywołać zażywanie narkotyków czy picie alkoholu. Osoba, która założy gogle, czuje się jak po zażyciu środków odurzających - powiedział dziennikarzom Radia Eska Michał Lemański, zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania.

Walizki mogą się okazać także pomocne dla uświadamiania rodziców. - To oni są w pierwszym kontakcie z młodymi ludźmi, mają dostęp do ich rzeczy osobistych. Chcemy ich uczulić i pokazać, z czym mogą mieć do czynienia - mówi sierż. szt. Rafał Lipczewski z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Reklama