Reklama

Lekarze poznają nowe techniki lecznictwa

Blisko dwa tysiące lekarzy z całej Polski przyjechało w piątek do Poznania. Przedstawiciele wszystkich medycznych specjalizacji wezmą przez weekend udział w drugim kongresie Top Medical Trends i tym samym zapoznają się z najnowszymi osiągnięciami medycyny.

Lekarze z całej Polski przyjechali do Poznania, aby dowiedzieć się o najnowszych sposobach leczenia najcięższych schorzeń, które dotykają nasze społeczeństwo. Wszystko za sprawą drugiego kongresu Top Medical Trends, który rozpoczął się w piątek na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Inauguracyjny wykład zjazdy, który miał miejsce w piątek, dotyczył głównie nowotworów oraz nowatorskich metodach ich zapobiegania. Najlepszą bowiem formą zabezpieczenia społeczeństwa przed groźna dla zdrowia chorobą nowotworową jest profilaktyka oraz edukacja zdrowotna ludzi. Zdaniem uczonych, głównym elementem, który ma zmniejszyć liczbę zapadalności na nowotwory są szczepionki zarówno profilaktyczne jak i terapeutyczne. Istnieją już takie specyfiki, które mogą zapobiec nowotworom szyjki macicy, ale również gardła i jamy ustnej. Zdaniem profesora Andrzeja Steciwo z Polskiego Towarzystwa Medycyny rodzinnej to właśnie szczepionki będą w stanie za parę lat stać się uzupełnieniem w leczeniu nowotworów. "Wcześniejsze dobre przygotowanie chirurgiczne - tłumaczy - czyli usunięcie pierwotnego nowotworu, przy zastosowaniu radioterapii a potem dopiero użycie szczepionek będzie przynosiło - mam nadzieję - efekty w XXI wieku."

Jednym z głównych tematów poruszanym podczas kongresu, prócz nowotworów jest leczenie przewlekłego bólu. Dolegliwość ta dotyczy coraz większej liczby ludzi. Przewlekły ból związany jest zarówno z wieloma chorobami przewlekłymi jak i stał się objawem psychosomatycznym związanym ze współczesnym życiem. Coraz większy stres, zła dieta, brak umiejętności dbania o własne zdrowie doprowadzają do stopniowego wyniszczenia naszego organizmu. Wówczas leczenie farmakologiczne jest niezbędne. "Największe leków zużywa się na leczenia bólu pleców oraz dolegliwości związanych z chorobami kręgosłupa. - tłumaczy dr Jerzy Radosz, wykładowca podczas kongresu - Również bóle głowy występują dosyć często. Rośnie populacja osób, które mają bóle głowy związane ze stresem."
Polacy są jednak na drugim miejscu w Europie pod względem stosowania leków przeciwbólowych na co dzień. A jest to bardzo wstydliwe miejsce.

Kongres Medical Trends zakończy się w niedzielę. Uczestnicy wezmą udział w ponad trzydziestu sesjach tematycznych, dotyczącym między innymi profilaktyki sepsy, telemedycyny i opieki paliatywnej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
6℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro