Reklama
Reklama

Sprzedawał książki, aby zebrać na walkę z rakiem. 10 tys. z tego, co zostało, przekazał na rzecz hospicjum

fot. Magda Wo @ FB
fot. Magda Wo @ FB

O Zenonie Fabisiu i jego straganiku z książkami na Rynku Jeżyckim zrobiło się głośno w sierpniu. Jak się okazuje, ta historia ma swoją kontynuację.

Sprawę pana Zenona przypomina Głos Wielkopolski. Okazją ku temu jest przekazanie przez niego 14 tys. zł na szczytne cele. Pieniądze pochodzą nie tylko prowadzonej przez niego wyprzedaży własnej domowej biblioteczki, ale także zbiórki na jego rzecz

Internautów ujęła historia starszego mężczyzny, który by zarobić na leki, postanowił sprzedawać zbierane przez całe życie książki. Poznaniacy tłumnie ruszyli na Rynek Jeżycki, by kupić od pana Zenona którąś z jego książek. W akcję zaangażowało się też Allegro, dzięki czemu można było pomóc mu także na odległość. W ramach akcji wystawiono 760 aukcji, które odwiedziło 31 tys. internautów.

Środki, które udało się w ten sposób zebrać osiągnęły sumę 30 121 zł. Dodatkowo alternatywną zbiórkę zorganizował bloger Łukasz Jakubiak, który dołożył kolejne... 64 tys. zł. Mężczyzna zdobył więc pieniądze na leczenie. Jak informuje Głos, część ze zdobytych pieniędzy sam przekazał na szczytne cele. 10 tys. zł otrzymało poznańskie hospicjum, 3 tys. zł trafiło na leczenie chorej dziewczynki będącej pod opieką Fundacji Pomóżmy Sobie. 800 zł dostała za to matka samotnie wychowująca czwórkę dzieci.

Fabiś, jak sam mówi, "wygrał bitwę", jednak jego nowotwór jest złośliwy, mężczyzna musi więc być przygotowany do dalszej walki. Mimo zapewnienia sobie środków na leczenie, w dalszym ciągu można go spotkać na straganiku na Rynku Jeżyckim. - Nie mogę ich wyrzucić, warto im dać drugie życie - mówi dziennikarzom Głosu o swoich książkach pan Zenon.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
15.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro