Reklama
Reklama

Goldman Sachs zainwestował 75 mln $ w amerykańską spółkę. Część z tych pieniędzy trafi do jej poznańskiego oddziału

fot. Egnyte Poland @ FB

Czy zastrzyk środków na rozwój oznacza zwiększenie zatrudnienia w poznańskim oddziale firmy, zajmującym się badaniami i rozwojem?

Egnyte zajmuje się przetwarzaniem i ochroną danych. Narzędzie, które firma oferuje, pozwala na dostęp do plików z dowolnego urządzenia i miejsca na świecie. Z jej usług korzystają takie marki, jak np. Red Bull, Yamaha, AS Roma, BuzzFeed, Nasdaq czy Balfour Beatty.

W istniejącym od 2012 r. poznańskim oddziale pracuje 150 osób. Niewykluczone, że ta liczba się zwiększy, gdyż Egnyte Inc. otrzymało duże dofinansowanie od jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie. 75 mln $ przekazane przez Goldman Sachs mają być przeznaczone na rozwój firmy, a właśnie w Poznaniu mieści się dział R&D, odpowiedzialny za badania i rozwój.

- Dzięki inwestycji, zamierzamy go intensywnie rozwijać. Oznacza to, że musimy zatrudniać specjalistów z doświadczeniem w pracy nad systemami o dużej skali i złożoności, programujących w językach takich jak Java, Python, JavaScript, Go, Swift czy C++ - mówi Piotr Maliński, dyrektor zarządzający polskiego oddziału firmy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro