Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3

Goldman Sachs zainwestował 75 mln $ w amerykańską spółkę. Część z tych pieniędzy trafi do jej poznańskiego oddziału

sw
piątek, 19.10.2018 r.
godz. 15.44
sw | piątek, 19.10.2018 r., godz. 15.44
Goldman Sachs zainwestował 75 mln $ w amerykańską spółkę. Część z tych pieniędzy trafi do jej poznańskiego oddziału
fot. Egnyte Poland @ FB

Czy zastrzyk środków na rozwój oznacza zwiększenie zatrudnienia w poznańskim oddziale firmy, zajmującym się badaniami i rozwojem?

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 999 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Egnyte zajmuje się przetwarzaniem i ochroną danych. Narzędzie, które firma oferuje, pozwala na dostęp do plików z dowolnego urządzenia i miejsca na świecie. Z jej usług korzystają takie marki, jak np. Red Bull, Yamaha, AS Roma, BuzzFeed, Nasdaq czy Balfour Beatty.

W istniejącym od 2012 r. poznańskim oddziale pracuje 150 osób. Niewykluczone, że ta liczba się zwiększy, gdyż Egnyte Inc. otrzymało duże dofinansowanie od jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie. 75 mln $ przekazane przez Goldman Sachs mają być przeznaczone na rozwój firmy, a właśnie w Poznaniu mieści się dział R&D, odpowiedzialny za badania i rozwój.

- Dzięki inwestycji, zamierzamy go intensywnie rozwijać. Oznacza to, że musimy zatrudniać specjalistów z doświadczeniem w pracy nad systemami o dużej skali i złożoności, programujących w językach takich jak Java, Python, JavaScript, Go, Swift czy C++ - mówi Piotr Maliński, dyrektor zarządzający polskiego oddziału firmy.

 

Reklama