Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Domniemany mózg „skoku stulecia” usłyszał zarzuty. Odmawia składana zeznań

j
piątek, 19.10.2018 r.
godz. 14.30
j | piątek, 19.10.2018 r., godz. 14.30
Domniemany mózg „skoku stulecia” usłyszał zarzuty. Odmawia składana zeznań
fot. Policja

Grzegorz Ł. ostatni z uczestników „skoku stulecia” w ubiegłym tygoniu trafił do polskiego aresztu. Dziś został przesłuchany przez prokuraturę.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1029 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Mężczyzna, który miał być głównym pomysłodawcą kradzieży 8 milionów złotych, do której doszło przed trzema laty w Swarzędzu 10 października został przejęty przez polskich policjantów. Mężczyzna został wytropiony w okolicach Odessy przez policjantów Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu. Funkcjonariusze przekazali wszystkie zgromadzone informacje swoim ukraińskim kolegom, którzy zatrzymali poszukiwanego. Na czas trwania procedury ekstradycyjnej zatrzymany przebywał w areszcie w Kijowie. Działania w tej sprawie koordynowała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu - tłumaczył wówczas podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Mężczyzna wstępnie trafił do aresztu śledczego w Przemyślu dziś został przesłuchany w poznańskiej prokuraturze. Zakończyliśmy przesłuchiwanie Grzegorza Ł. Mężczyzna usłyszał zarzuty udziały w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przywłaszczenia kwoty ponad 8 mln złotych, czyli mienia o znacznej wartości. Mężczyzna działał wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami - mówi w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim prokurator Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Wcześniej wobec Grzegorza Ł. zastosowano 14- dniowy areszt poszukiwawczy. Teraz prokuratura wnioskuje o jego tymczasowe aresztowania. Mężczyzna nie przyznaje się do winy i odmawia składania zeznań.

Reklama