Reklama
Reklama

Wieża na Szachtach prawie gotowa. Rusza montaż schodów

fot. Tomasz Wierzbicki, Facebook

Prace mają się zakończyć do końca listopada.

W marcu rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę wieży widokowej na Szachtach ogłoszony przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Był to już trzeci przetarg ogłoszony przez miejskich urzędników. Konstrukcja została trzy lata temu wybrana do realizacji w Budżecie Obywatelskim.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Na Szachty dojechała wieża widokowa, jutro rusza montaż schodów - napisał w środę na swoim profilu na Facebooku radny Tomasz Wierzbicki ze Społecznej Koalicji Prawo do Miasta. Ten obiekt będzie się świetnie wpisywał w krajobraz przyrodniczy. Całość jest zgodna z założeniami, które były dołączone do wniosku w Poznańskim Budżecie Obywatelskim - dodał w rozmowie z Telewizją WTK.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy. Wieża zbudowana zostanie na planie trójkąta i będzie mieć ponad 20 metrów wysokości. Na samej górze będzie taras widokowy o powierzchni 14 metrów kwadratowych. Konstrukcja będzie metalowa, a obudowa będzie wykonana z kompozytu imitującego drewno. Wieża ma być wyposażona w system monitoringu. Projekt powstał w pracowni Toya Design.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro