Reklama
Reklama

Wbicie pierwszej łopaty pod budowę szpitala dziecięcego jeszcze przed wyborami

fot. SZDZ
fot. SZDZ

Teren, na którym stanie wyczekiwany od lat szpital dziecięcy został przekazany wykonawcy. Koniec prac szacowany jest na 2022 r.

Szpital, na którego budowę podpisano właśnie umowę, jest kluczową dla zdrowia poznaniaków inwestycją. Jej realizacja może zmienić los dzieci z okolic Poznania i samego miasta. A także ich rodziców. W nowej placówce będzie działał pierwszy w regionie dziecięcy SOR. Nowoczesny szpital podzielony zostanie na 9 oddziałów i kilkanaście poradni specjalistycznych. Z uwagi na pediatryczną specyfikę sale mają być przeznaczone dla jednego pacjenta oraz wyposażone w łóżka, z których skorzystać będą mogli jego rodzice.

Zbigniew Czerwiński z komisji zdrowia Rady Miasta uważa, że termin podpisania jest nieprzypadkowy i ma związek z finiszem wyborów. Twierdzi też, że szpital mógł powstać kilka lat temu i wówczas jego budowa mogłaby być dużo tańsza. Marszałek Marek Woźniak w odpowiedzi na te zarzuty tłumaczy, że przeciągające się rozpoczęcie prac było spowodowane problemami ze znalezieniem miejsca, a także finansowania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro