Reklama
Reklama

Tęczowe chorągiewki na tramwajach: środowiska LGBT zrezygnowały z odszkodowania, ale chcą przeszkolić kadrę MPK

fot. Lusia
fot. Lusia

Wracamy do tematu sporu pomiędzy poznańskim MPK a grupą Stonewall.

Przypomnijmy: wszystko zaczęło się podczas Poznań Pride Week. Środowiska LGBT wykupiły wówczas usługę wywieszenia na tramwajach tęczowych flag. Po protestach mieszkańców i burzliwej dyskusji ściągnięto je po pierwszym dniu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Grupa Stonewall zapowiedziała, że zrezygnuje z ubiegania się o odszkodowanie pod warunkiem zorganizowana dla pracowników MPK szkolenia antydyskryminacyjnego. Odmówiono również zapłaty za piątkową usługę.

W odpowiedzi swoje oświadczenie opublikowało MPK. Podkreślono w nim m.in., że choć pieniądze się spółce należą, to przewoźnik odstąpi od roszczenia "biorąc pod uwagę kontekst zdarzenia i dobre praktyki".

W odpowiedzi z roszczeń zrezygnowało również Stonewall.

Wydawało się, że sprawę można uznać za zakończoną. Okazało się jednak, że środowiska LGBT nadal zamierzają walczyć o organizację szkoleń, o czym poinformował portal niezalezna.pl. - Oferta szkolenia dla pracowników i pracowniczek MPK jest nadal aktualna, planujemy powrót do tematu po wyborach - powiedział Mateusz Sulwiński ze Stonewall.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro