Reklama

Tramwaj na Naramowice: osiedle Kosmonautów straci 200 miejsc parkingowych

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Szczęście jednych może okazać się nieszczęściem innych.

Miasto cały czas przygotowuje się do budowy trasy tramwajowej na Naramowice. Oznacza to m.in. konieczność wykupu gruntów. Jedna z działek położona jest na osiedlu Kosmonautów (w pobliżu bloków nr 21 i 22). Obecnie istnieje tam parking na ok. 200 samochodów.

"Głos Wielkopolski" informuje, że grunt należy do spółdzielni mieszkaniowej Winogrady, a jej członkowie nie zgodzili się na sprzedaż działki. To nie powstrzyma inwestycji, ponieważ miasto może wywłaszczyć grunty. Spółdzielnia otrzyma wówczas rekompensatę finansową, ale to nie rozwiąże kwestii miejsc parkingowych, ponieważ dla mieszkańców Winograd każde z nich jest na wagę złota.

Zainteresowane strony odbyły już pierwsze spotkania w tej sprawie. - Mówiliśmy o wykorzystaniu przestrzeni w pasie drogowym między zaprojektowaną linią tramwajową, a ul. Naramowicką. Wspólnie z miastem moglibyśmy też zaproponować budowę parkingu wielopoziomowego - powiedział "Głosowi Wielkopolskiemu" Jan Marciniak, prezes spółdzielni.

Przedstawiciele władz nie wykluczają odtworzenia miejsc w pasie drogowym ani budowy parkingu wielopoziomowego, ale ten musiałby powstać na miejskim gruncie.

Ewentualne odtworzenie miejsc mogłoby jednak nastąpić prawdopodobnie dopiero po zakończeniu inwestycji. To oznacza, że mieszkańcy os. Kosmonautów na dłuższy czas zostaną pozbawieniu kilkuset miejsc parkingowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro