Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Tramwaj na Naramowice: osiedle Kosmonautów straci 200 miejsc parkingowych

sk
środa, 17.10.2018 r.
godz. 08.49
sk | środa, 17.10.2018 r., godz. 08.49
Tramwaj na Naramowice: osiedle Kosmonautów straci 200 miejsc parkingowych
fot. Google Street View

Szczęście jednych może okazać się nieszczęściem innych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Miasto cały czas przygotowuje się do budowy trasy tramwajowej na Naramowice. Oznacza to m.in. konieczność wykupu gruntów. Jedna z działek położona jest na osiedlu Kosmonautów (w pobliżu bloków nr 21 i 22). Obecnie istnieje tam parking na ok. 200 samochodów.

"Głos Wielkopolski" informuje, że grunt należy do spółdzielni mieszkaniowej Winogrady, a jej członkowie nie zgodzili się na sprzedaż działki. To nie powstrzyma inwestycji, ponieważ miasto może wywłaszczyć grunty. Spółdzielnia otrzyma wówczas rekompensatę finansową, ale to nie rozwiąże kwestii miejsc parkingowych, ponieważ dla mieszkańców Winograd każde z nich jest na wagę złota.

Zainteresowane strony odbyły już pierwsze spotkania w tej sprawie. - Mówiliśmy o wykorzystaniu przestrzeni w pasie drogowym między zaprojektowaną linią tramwajową, a ul. Naramowicką. Wspólnie z miastem moglibyśmy też zaproponować budowę parkingu wielopoziomowego - powiedział "Głosowi Wielkopolskiemu" Jan Marciniak, prezes spółdzielni.

Przedstawiciele władz nie wykluczają odtworzenia miejsc w pasie drogowym ani budowy parkingu wielopoziomowego, ale ten musiałby powstać na miejskim gruncie.

Ewentualne odtworzenie miejsc mogłoby jednak nastąpić prawdopodobnie dopiero po zakończeniu inwestycji. To oznacza, że mieszkańcy os. Kosmonautów na dłuższy czas zostaną pozbawieniu kilkuset miejsc parkingowych.

Reklama