Reklama

Nowy szpital na Grunwaldzie: radni zgodzili się na wywołanie planu zagospodarowania przestrzennego

Miejscy radni podjęli ważną decyzję w kontekście budowy nowego szpitala na Grunwaldzie.

Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny powstanie w rejonie ulic Grunwaldzkiej, Przybyszewskiego i Marcelińskiej. Docelowo w 35 oddziałach znajdzie się ponad 1100 łóżek, a w pierwszej kolejności zacznie działać SOR, którego brakuje w tej części miasta.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Skala inwestycji wzbudziła jednak wątpliwości okolicznych mieszkańców. Chodziło m.in. o wysokość poszczególnych budynków, pozostawienie szerokich pasów zieleni czy rezygnację z umiejscowienia centralnego wjazdu od strony ulicy Marcelińskiej i przeniesienie go na Grunwaldzką.

Do wprowadzenia korekt niezbędna jest zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, obowiązującego od 2013 roku. We wtorek zgodzili się na to miejscy radni.

- Przy analizach będą uwzględniane takie parametry jak: powierzchnia zabudowy, powierzchnia biologicznie czynna, intensywność zabudowy i jej wysokość - przy uwzględnieniu sąsiedztwa terenów zabudowy mieszkaniowej w rejonie ul. Ostroroga i ul. Zakręt. Przeanalizowane zostaną też możliwości ochrony w możliwym zakresie istniejącego starodrzewu, oraz możliwości obsługi komunikacyjnej i optymalizacji normatywu parkingowego - informuje urząd miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro