Reklama
Reklama

Policjanci kryminalni oddelegowani do pilnowania banerów PiS

Policjanci kryminalni z Radomia od tygodnia zajmują się pilnowaniem banerów wyborczych PiS. Polecenie takie otrzymali od swoich naczelników.

O sprawie poinformowała radomska Gazeta Wyborcza. Z jej informacji wynika, że policjanci kryminalni w nieoznakowanych radiowozach są wysyłani w wyznaczone rejony i pilnują, czy nikt nie zrywa materiałów wyborczych PiS. Polecenie takie zostało przekazane policjantom na odprawach przez naczelników. Każdego dnia pilnowaniem banerów zajmuje się od sześciu do dziesięciu kryminalnych.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Dziennikarze zapytali o powyższą sytuację zespół prasowy miejscowej policji -W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informuję, iż w tym, co wykonują policjanci, nie ma nic nadzwyczajnego - podstawowym zadaniem Policji jest zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom oraz wykrywanie ich sprawców, to też m.in. radomscy policjanci wykonują podczas pełnionej służby na terenie miasta - poinformował Rafał Jeżak, rzecznik prasowy KWP w Radomiu.

Wiadomo, że zgłoszenie o niszczeniu materiałów wyborczych złożył sztab wyborczy kandydata PiS. Na pytanie, czy policjanci kryminalni powinni zajmować się takimi sprawami szef sztabu odpowiada -Policja jest od tego, by pilnować porządku i tego, by prawo w Polsce i w Radomiu nie było łamane - mówi Dominik Szary.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro