Reklama

Uczelnia z Poznania zamiast dyplomów wydaje certyfikaty

fot. weisanjiang/pixabay/cc0
fot. weisanjiang/pixabay/cc0

Problemami studentów uczelni działającej dziś pod nazwą European University of Business zajął się portal money.pl.

Na temat uczelni wiadomo niewiele, a wiele informacji jest sprzecznych ze sobą. Do niedawna uczelnia była znana jako Europejska Wyższa Szkoła Biznesu, teraz działa pod nazwą European University of Business. Według strony internetowej jej rektorem jest profesor Tadeusz Mendel, ale portal money.pl dowiedział, że obecnie funkcję tę sprawuje Muhammed Furmer. Nie wiadomo kiedy dokładnie powstała uczelnia oraz gdzie znajdują się europejskie kampusy, którymi szkoła chwali się w Internecie.

Okazuje się jednak, że nieścisłości to tylko część problemów. Poznańska kancelaria prawna Kacprzak Kowalak informuje o problemach z uzyskaniem dyplomu ukończenia uczelni -Mam informację o 8 osobach, które nie mogą uzyskać dyplomu od uczelni. Dwóch Ukraińców miało problemy ze Strażą Graniczną. Uzyskali certyfikaty ukończenia studiów magisterskich, ale było podejrzenie, że mogą być one sfałszowane. Ostatecznie jednak osoby uniknęły jakichkolwiek zarzutów - opowiada money.pl Sofiia Fedorova, prawniczka z kancelarii.

Prawniczka wyjaśnia, że problemem jest nawet porozumienie się z władzami uczelni, bo te nie władają językiem polskim. Bariera językowa jest jednak niewielkim problemem, bo przedstawiciele uczelni telefonów nie odbierają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro