Reklama
Reklama

"Dziura wstydu" na Bukowskiej zostanie zlikwidowana

fot. ZDM
fot. ZDM

Rozpoczęła się budowa brakującego fragmentu trasy rowerowej na ulicy Bukowskiej.

Chodzi o okolice skrzyżowania z ulicą Polną. Po stronie szpitala ginekologiczno-położniczego ścieżka dla jednośladów po prostu się urywała, co doprowadzało do niebezpiecznych sytuacji. Kilka tygodni temu o problemie przypomniało stowarzyszenie "Rowerowy Poznań", określając ten stan rzeczy jako "dziurę wstydu".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Brakuje tam około 40 metrów wydzielonego pasa dla jednośladów. Aby poprowadzić brakujący fragment należało uregulować stan prawny nieruchomości oraz dokonać niezbędnych uzgodnień z właścicielem podziemnej infrastruktury i konserwatorem zabytków - wyjaśnił Zarząd Dróg Miejskich.

Załatwienie formalności trwało kilka lat, ale w lipcu miastu udało się sfinalizować zakup nieruchomości od Uniwersytetu Medycznego, co pozwoliło na planowanie prac budowlanych.

Te rozpoczęły się we wtorek. W ramach inwestycji przesunięte zostanie ogrodzenie znajdujące się przy narożnym budynku. To pozwoli wygospodarować teren pod chodnik i ścieżkę rowerową, a kierowcy jednośladów nie będą musieli już wybierać pomiędzy przeprowadzeniem roweru, zjechaniem na jezdnię lub pokonanie ok. 40-metrówego odcinka drogą dla pieszych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro