Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
18 5
Reklama

Rada miasta zbierze się we wtorek po raz ostatni

sk
wtorek, 16.10.2018 r.
godz. 09.08
sk | wtorek, 16.10.2018 r., godz. 09.08
Rada miasta zbierze się we wtorek po raz ostatni
fot. WTK

Na wtorek zaplanowano 74. i jednocześnie ostatnią sesję w tej kadencji rady miasta.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
18°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Radni pracowali od jesieni 2014 roku. W tym czasie zapadło kilka ważnych decyzji, nie brakowało także pomysłów budzących szeroką, społeczną dyskusję.


Tak było chociażby w przypadku zakazu nocnego handlu alkoholem w ścisłym centrum czy dofinansowania in vitro. - PiS stoi na jasnym i oczywistym stanowisku, że in vitro nie powinno być finansowane z budżetu miasta, ponieważ nie jest to zadanie własne gminy - ocenił Rozmiarek z Prawa i Sprawiedliwości.

W ciągu kilku lat w centrum miasta pojawiło się sporo tras rowerowych. Radny PiS ocenił ich budowę pozytywnie, ale podkreślał, że tym inwestycjom towarzyszył spory chaos komunikacyjny.

W kończącej się właśnie kadencji uchwalono również bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla młodzieży szkolnej. Pomysł lewicy wymagał porozumienia z PO. Choć rozmowy nie były łatwe, to projekt ostatecznie udało się przepchnąć.

- Wiadomo, że żeby coś zrobić musimy spiąć cały budżet. Trochę czasu trwały wyliczenia, ale okazało się, że możemy sobie na to pozwolić - tłumaczyła Dominika Król z PO.

Generalne oceny polityków dotyczące mijającej kadencji są oczywiście zależne od ich przynależności partyjnej. Rządząca miastem koalicja podkreśla swoje sukcesy, opozycja wskazuje na opieszałość w dużych inwestycjach, wskazując chociażby trasę tramwajową na Naramowice.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama