Reklama
Reklama

Prawo do Miasta chce powołać poznańską Agencję Rozwoju Aglomeracji

fot. Społeczna Koalicja Prawo do Miasta @ FB
fot. Społeczna Koalicja Prawo do Miasta @ FB

ARA, zdaniem społeczników, ma być odpowiedzią na słabszy niż w innych miastach rozwój Poznania w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu.

Społeczna Koalicja na swoim facebookowym profilu wspomina o słabym wyniku Poznania na tle pozostałych dużych polskich miast. Chodzi o raport firmy ABSL poświęcony tematyce nowoczesnych usług biznesowych. W Polsce co roku przybywa 20 tys. nowych miejsc pracy w tym sektorze. Niestety dynamika wzrostu w stolicy Wielkopolski w stosunku do miast, z którymi zwykła ona rywalizować, nie jest zbyt optymistyczna. Poznań znajduje się w środku stawki. Co gorsza, dystans pomiędzy liderami tego zestawienia, a grodem Przemysła cały czas się powiększa.

- Niestety Poznań, chociaż jest ogromnym ośrodkiem akademickim otrzymuje niewiele z tego tortu - zauważają admini profilu PdM. - W Poznaniu pracuje tylko 15 tysięcy osób w tym sektorze wobec całkowitej liczby 279 tysięcy osób zatrudnionych w całej Polsce. To zaledwie 5,4% tego rynku! - dodają.

Panaceum na ten problem, według społeczników, ma być Agencja Rozwoju Aglomeracji. - Takie podmioty istnieją w innych polskich aglomeracjach od wielu lat - zauważają przedstawiciele Prawa do Miasta. - Agencja może pozyskać więcej funduszy, działać niezależnie od samorządu, przez co łatwiej wchodzić w rynek - precyzują swoją ideę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro