Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
13 7
Reklama

Tadeusz Zysk z propozycjami dla młodzieży. Wśród nich pomoc w kupnie mieszkania oraz rozkręcaniu kreatywnego biznesu

sw
poniedziałek, 15.10.2018 r.
godz. 19.00
sw | poniedziałek, 15.10.2018 r., godz. 19.00
Tadeusz Zysk z propozycjami dla młodzieży. Wśród nich pomoc w kupnie mieszkania oraz rozkręcaniu kreatywnego biznesu
fot. Tadeusz Zysk @ TT

Poniedziałkowa konferencja kandydata Zjednoczonej Prawicy poświęcona byłą sprawom młodych poznaniaków.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
13°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Miasto musi powołać fundusz poręczeniowy, który pozwoli ludziom, którzy nie mają pieniędzy, wziąć te mieszkanie i kupić. Jeżeli są młodzi i rozpoczynają biznes to także musi być taki fundusz, który mógłby im pomóc - to sposób Tadeusza Zyska na zatrzymanie najzdolnieszych młodych poznaniaków w mieście. W tym celu, kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, postuluje także utworzenie centrum wolontariatu, które miałoby nauczyć młodych kreatywnych współpracy z biznesem i organizacjami pozarządowymi.


Wtóruje mu Rafał Leszczyński, wiceprzewodniczący partii Porozumienie, będącej w koalicji z PiS. - Chcemy wykorzystać potencjał tkwiący nie tylko w przedsiębiorcach, ale również młodych, którzy mają przyjaciół i pomysły i chcieliby coś zmienić i zrobić, choćby mały pchli targ czy koncert - twierdzi Leszczyński, kandydat do Rady Miasta.

Zmianie ma też ulec rola Młodzieżowej Rady Miasta, który teraz jest, zdaniem Zyska, organem fasadowym. - Należy zwiększyć jej kompetencje poprzez cykliczne spotkania z radnymi rady miasta i prezydentem. Trzeba przyznać jej również dodatkowe fundusze, aby miała możliwość skutecznego działania - mówił na poniedziałkowej konferencji Mateusz Andrzejewski, przewodniczący Młodej Prawicy w Wielkopolsce. 

Reklama