Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 16
Reklama

Zbliża się koniec zbiórki na rzecz Viktorii. Mała, chora na padaczkę poznanianka zebrała na razie 1/4 sumy

sw
poniedziałek, 15.10.2018 r.
godz. 16.46
sw | poniedziałek, 15.10.2018 r., godz. 16.46
Zbliża się koniec zbiórki na rzecz Viktorii. Mała, chora na padaczkę poznanianka zebrała na razie 1/4 sumy
fot. SiePomaga

Viktoria cierpi na szczególny przykład epilepsji, której nie da się złagodzić żadnymi lekami. Jest dla niej ratunek, ale potrzeba 130 tys. zł.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
29°C 1014 hPa

- Nie możemy już dłużej bezczynnie patrzeć na cierpienie córeczki, dlatego bardzo prosimy o pomoc - piszą rodzice małej Viktorii Markiewicz, na poświęconej jej podstronie w serwisie SiePomaga. 8-letnia dziewczynka zmaga się ze swoją chorobą przez większość życia. - Córeczka miała dopiero 18 miesięcy i właśnie wtedy skończyło się jej szczęśliwe dzieciństwo, a wraz z tym prysnęło także nasze szczęście - wspominają rodzice.


- Lekarze szybko rozpoczęli terapię, jednak żadne leki nie pomagały. Było tylko coraz gorzej! Doszło do 60 ataków padaczki na dobę, wyniszczających, wymęczających maleńką dziewczynkę - kontynuują przerażający opis. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że przypadłości Viktorii nie da się złagodzić farmakologicznie. A jej stan niestety się pogarsza.

- Z godziny na godzinę bezradnie patrzyliśmy, jak nasza córka gaśnie. Przestała się bawić, nie nawiązywała kontaktu wzrokowego, a potem żadnego innego. Wszystko, czego do tej pory się nauczyła, zniknęło. Nagle zapomniała wszystkich słów i dźwięków. Wystarczyło zaledwie kilka tygodni, by zabrać wszystko! Serca pękały nam z rozpaczy - dodają państwo Markiewicz.

Okazuje się jednak, że jest szansa na to, by pomóc małej Viktorii. Jak zawsze w takich przypadkach potrzeba jednak sporo pieniędzy. W 2016 r. dziewczynka została poddana wstępnym badaniom w niemieckiej Schön Klinik. Tamtejsi lekarze podejrzewają dysplazję korową w prawym płacie czołowym - to właśnie ona może odpowiadać za ataki padaczki. Kuracja w Niemczech jest szansą na odzyskanie zdrowia przez Viktorię i za jej powrót do normalnego rozwoju, a potem życia. Zbiórka na ten cel trwa do 19 listopada. Wpłat na rzecz Viktorii można dokonywać pod linkiem SiePomaga/wiktoria-markiewicz.

Reklama