Reklama
Reklama

Na 100-lecie niepodległości powstała specjalna karta PEKA. Jak ją zdobyć?

fot. UMP

Od poniedziałku dostępna jest specjalna edycja Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej.

Ma ona uczcić 100. rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Projekty powstały w ramach ogłoszonego przez Zarząd Transportu Miejskiego konkursu.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Na konkurs nadesłano 11 projektów graficznych. Podczas obrad komisji konkursowej cztery z nich uzyskały wyraźną przewagę i to one znajdują się na kolekcjonerskich kartach PEKA na okaziciela. To projekty autorstwa Soni Kaczmarek, Jacka Kalińskiego, Miłosza Leśniewskiego oraz Doroty Zastróżnej i Radosława Kwiecińskiego - wyjaśnił Daniel Wawrzyniak, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

- Wydanie kolekcjonerskiej serii kart PEKA na okaziciela jest jednym z punktów obchodów rocznicowych, które odbędą się w Poznaniu. Upamiętnienie tych istotnych dla kraju, regionu i miasta wydarzeń na karcie, która jest środkiem trwałym, a do tego użytecznym, powoduje, że każdego dnia, opłacając przejazdy autobusami i tramwajami, będziemy sobie przypominać o wkładzie naszych przodków w odzyskanie niepodległości - komentował na poniedziałkowej konferencji Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Dla użytkowników dostępne będą 4 wzory, każdy z nich wydano w liczbie 2500 sztuk. Karty od poniedziałku dostępne są w Punktach Obsługi Klienta ZTM.

Rocznicowe karty występują wyłącznie w wersji na okaziciela. Ich cena to 27 złotych, w tym 15 zł do wykorzystania na tPortmonetce. 12 zł to zwrotna kaucja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro