Reklama

W centrum Poznania powstanie przystań jachtowa

fot. Biprowodmel/materiały przetargowe
fot. Biprowodmel/materiały przetargowe

Rosną szanse na wybudowanie przystani jachtowej w centrum miasta.

O tym pomyśle mówi się od jakiegoś czasu, a tymczasowa przystań w Starym Porcie działa od kilku lat. To jednak rozwiązanie tymczasowe, które docelowo ma zastąpić marina z prawdziwego zdarzenia.
Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły właśnie przetarg na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę przystani jachtowej i nurtowej. Obiekt powstanie w tzw. Starym Korycie Warty w rejonie ul. Estkowskiego.
Zwycięzca będzie zobowiązany m.in. do aktualizacji map, wykonania projektu budowlanego czy pozyskania opinii saperskiej i wszystkich niezbędnych pozwoleń.
Przystań Stary Port poznań ma być podzielona na dwie części: lądową i wodną. W pierwszej powstanie m.in. budynek socjalno-usługowy. W porcie zlokalizowanych zostanie 80 stanowisk dla jednostek pływających. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji, zależnie od wariantu, to od prawie 4,8 mln zł do 5,8 mln zł.
Oferty można składać do 22 października. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 365 dni na realizację zadania. Wtedy urzędnicy będą mogli poszukać (po zapewnieniu finansowania) wykonawcy prac budowlanych.

Czy budowa portu dla jachtów to dobry pomysł?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro