Reklama
Reklama

300 nowych mieszkań komunalnych powstanie przy ul. Opolskiej. "Jest projekt, czekamy na pozwolenie na budowę"

Wizualizacja | fot. ZKZL

Według zapowiedzi pierwszy etap budowy nowego osiedla ruszy wiosną.

Jak już niejednokrotnie informowaliśmy na łamach naszego portalu baraki przy ulicy Opolskiej zostały wybudowane w czasie II Wojny Światowej jako mieszkania dla mieszkańców wysiedlanych z kamienic w centrum miasta. Przez kolejne dziesiątki lat baraki o niskim standardzie pełniły funkcje mieszkaniowe, ale ostatecznie miasto zadecydowało o ich likwidacji. Lokatorów poniemieckich budynków systematycznie przenoszono do innych lokali komunalnych, a na terenie po barakach ma powstać nowe osiedle mieszkaniowe.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

W miejscu poniemieckich baraków wybudowanych zostanie prawie 300 mieszkań. Jest projekt, czekamy na pozwolenie na budowę. Pierwszy etap budowy osiedla ruszy wiosną. Na zachodniej stronie ulicy Opolskiej staną bloki, wybudowane zostaną drogi wewnętrzne i parkingi oraz place zabaw - poinformowała Magdalena Gościńska z ZKZL.

Dwa budynki na osiedlu będą miały pięć kondygnacji. Wyposażone zostaną w windy a większość znajdujących się w nich mieszkań dostosowanych będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Rozpoczęcie inwestycji poprzedzone jest działaniami takimi jak wykonany jeszcze w 2016 roku geodezyjny podział działek, formalne przekazanie ich w kwietniu tego roku spółce, stworzenie koncepcji osiedla oraz zaprojektowanie całości do połowy maja 2018 roku. W międzyczasie cześć baraków została rozebrana, a ich dotychczasowi lokatorzy przeprowadzili się innych komunalnych i socjalnych mieszkań - dodaje Gościńska. Uzyskanie pozwolenia na budowę i rozpoczęcie inwestycji oznacza początek końca największego w Poznaniu osiedla mieszkalnych baraków, których standard i stan techniczny jest wątpliwą wizytówką stolicy Wielkopolski - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro