Reklama
Reklama

Najpierw obraził molestowane dziecko, teraz przyjeżdża do Poznania na spotkanie autorskie. W katolickiej księgarni!

fot. asmeredakcja @ YT
fot. asmeredakcja @ YT

Poznański Strajk Kobiet domaga się odwołania sobotniego przyjazdu Stanisława Michalkiewicza, autora skandalicznego komentarza sprzed kilku dni.

Publicysta związany z portalem Wolnosc24.pl oraz gazetą Najwyższy Czas przekroczył granice przyzwoitości, komentując w felietonie dla Radia Maryja decyzję poznańskiego sądu. Chodziło o zadośćuczunienie dla ofiary molestowania przez księdza. - Dostać milion złotych za molestowanie, że tam kiedyś, ktoś tam wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał - mówi Michalkiewicz. - Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k*** nie są tak wysoko wynagradzane na całym świecie - dodał, czym rozsierdził ludzi z obu stron politycznej barykady.

W sobotę o godz. 15:00 ma się odbyć spotkanie autorskie w związku z promocją najnowszej książki Michalkiewicza. Organizuje je księgarnia im. Jana Pawła II Sursum Corda. Przedstawicielki poznańskiego Strajku Kobiet organizują się, aby przeszkodzić w odbyciu się tego eventu. - Wobec takich komentarzy i ludzi, którzy je rozsiewają, nie możemy pozostawać obojętne. Należy stanąć murem za Kasią, a przeciwko zwyrodnialcom. Jeśli też tak uważasz - zachęcamy do wspólnego wyrażenia opinii - napisano w opisie facebookowego wydarzenia "Sursum corda dla ofiar czy dla oprawców?". Feministki proponują m.in. wystawianie negatywnych opinii księgarni na Facebooku, wysyłanie wiadomości z apelem o odwołanie spotkania z Michalkiewiczem i zgłaszanie administratorom portalu fanpage"y zarówno księgarni, jak i publicysty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
12.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro