Reklama

Bezpłatne przedszkole i darmowe zajęcia pozalekcyjne - prawdziwie lewicowe postulaty Tomasza Lewandowskiego

Samorząd - zdaniem Lewicy - powinien wziąć na siebie finansowanie edukacji poznaniaków, w tym zajęć pozalekcyjnych mniej zamożnych uczniów.

Przedstawiciele poznańskiej Lewicy, wraz z reprezentującym ich w wyścigu o fotel prezydenta miasta Tomaszem Lewandowskim, zaprezentowali swoje pomysły dotyczące udziału samorządu w edukacji poznaniaków. Kandydaci lewicowego komitetu proponują m.in zniesienie opłat za pobyt dzieci w przedszkolu. Lewandowski chciałby też, by nauka w szkole była darmowa "nie tylko na papierze". To samorząd miałby pokrywać także koszty materiałów dydaktycznych.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Z pieniędzy lokalnej administracji miałyby pochodzić również środki na zajęcia dodatkowe - tak, żeby rodzice nie musieli opłacać korepetycji i zajęć tematycznych. Dodatkowym postulatem zaprezentowanym na piątkowej konferencji jest utworzenie "funduszu równościowego", który miałby za zadanie wyrównywać szansę dzieci pochodzących z mniej zamożnych rodzin, z którego opłacane byłyby wycieczki szkolne dla rodzin, których dotychczas nie było stać na wysyłanie dzieci w podróż z resztą klasy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
2.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro