Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
13 7
Reklama

Bezpłatne przedszkole i darmowe zajęcia pozalekcyjne - prawdziwie lewicowe postulaty Tomasza Lewandowskiego

sw
piątek, 12.10.2018 r.
godz. 16.19
sw | piątek, 12.10.2018 r., godz. 16.19
Bezpłatne przedszkole i darmowe zajęcia pozalekcyjne - prawdziwie lewicowe postulaty Tomasza Lewandowskiego

Samorząd - zdaniem Lewicy - powinien wziąć na siebie finansowanie edukacji poznaniaków, w tym zajęć pozalekcyjnych mniej zamożnych uczniów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
13°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przedstawiciele poznańskiej Lewicy, wraz z reprezentującym ich w wyścigu o fotel prezydenta miasta Tomaszem Lewandowskim, zaprezentowali swoje pomysły dotyczące udziału samorządu w edukacji poznaniaków. Kandydaci lewicowego komitetu proponują m.in zniesienie opłat za pobyt dzieci w przedszkolu. Lewandowski chciałby też, by nauka w szkole była darmowa „nie tylko na papierze”. To samorząd miałby pokrywać także koszty materiałów dydaktycznych.

Z pieniędzy lokalnej administracji miałyby pochodzić również środki na zajęcia dodatkowe - tak, żeby rodzice nie musieli opłacać korepetycji i zajęć tematycznych. Dodatkowym postulatem zaprezentowanym na piątkowej konferencji jest utworzenie „funduszu równościowego”, który miałby za zadanie wyrównywać szansę dzieci pochodzących z mniej zamożnych rodzin, z którego opłacane byłyby wycieczki szkolne dla rodzin, których dotychczas nie było stać na wysyłanie dzieci w podróż z resztą klasy.

Reklama