Reklama

Policjanci kontrolowali kierowców i motorniczych MPK

fot. Policja

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wspólnie z pracownikami Nadzoru Ruchu MPK 10 października br. przeprowadzili działania "MPK Control".

Funkcjonariusze sprawdzali między innymi, czy kierujący autobusami oraz tramwajami przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Podczas całodziennych działań policjanci zwracali uwagę na to, czy kierujący poruszają się w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami w szczególności, czy nie przekraczają dozwolonej prędkości. Ponadto sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz zasadność korzystania z wyznaczonych buspasów - informuje sierż. sztab. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Podczas działań policjanci z poznańskiej drogówki przeprowadzili 115 pomiarów prędkości pojazdów MPK. Kontrole odbyły się w rejonie ul. Dąbrowskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Wołyńska, a Małopolska. W trakcie działań mundurowi nie odnotowali, aby kierujący pojazdami MPK popełnili wykroczenie - dodaje.

Policjanci zwracali też uwagę na kierowców samochodów w centrum miasta, którzy poruszają się po wyznaczonych buspasach. Jak się okazało, mieszkańcy próbowali skrócić sobie drogę, aby ominąć zator drogowy i korzystali z buspasów. Policjanci odnotowali 23 takie wykroczenia- dodaje sierż. sztab. Mróz. Dodatkowo podczas działań mundurowi ujawnili osobę, która jechała bez wymaganych uprawnień do kierowania, a inna osoba miała te uprawnienia decyzją sądu cofnięte. W obu przypadkach policjanci wyciągnęli konsekwencje wobec kierujących. Jedna z osób otrzymała mandat karny, wobec drugiej został skierowany wniosek do sądu o ukaranie - kończy.

Przy okazji policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro