Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

Poznań: więcej miejsc parkingowych. Z ulic znikają kolejne wraki

j
piątek, 12.10.2018 r.
godz. 12.30
j | piątek, 12.10.2018 r., godz. 12.30
Poznań: więcej miejsc parkingowych. Z ulic znikają kolejne wraki
fot. Straż Miejska

Od początku 2018 roku do końca września strażnicy miejscy doprowadzili do usunięcia z poznańskich ulic 939 wraków. Najwięcej z terenu Wildy, Grunwaldu oraz Piątkowa i Winograd.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Nieużywane od lat samochody w złym stanie technicznym często blokują miejsca parkingowe na terenie miasta. Sprawą sukcesywnie zajmują się strażnicy miejscy. Tylko w ubiegłym tygodniu strażnicy referatu Grunwald zlecili odholowanie kolejnych 10 wraków – między innymi z ulicy Jawornickiej, Limanowskiego, Jugosłowiańskiej, Głogowskiej, Dalekiej, Karwowskiego, Maszynowej czy Kotowo. W kolejnych dniach strażnicy  zapowiadają kolejne takie działania tym razem na Wildzie. Wraki maja zniknąć między innymi z ulicy Poplińskich, 28 Czerwca 1956 r., Krzyżowej i Dolnej Wildy. 

Nie od dzisiaj wiadomo, że każde miejsce parkingowe, szczególnie w centralnych częściach miasta, jest „na wagę złota”. Któż z nas nie widział wraku samochodu pozostawionego na poboczu drogi lub na chodniku? Takie „auta retro” nie tylko szpecą, ale również zajmują cenne miejsca parkingowe, a co ważniejsze - często są pootwierane stanowiąc zagrożenie, i to nie tylko dla bawiących się dzieci – informują strażnicy miejscy.

Reklama