Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

Trwa Poznań Game Arena. Targi odwiedził premier Mateusz Morawiecki

j
piątek, 12.10.2018 r.
godz. 14.55
j | piątek, 12.10.2018 r., godz. 14.55
Trwa Poznań Game Arena. Targi odwiedził premier Mateusz Morawiecki
fot. Maciej Kopiński

W piątek na ternie MTP rozpoczęła się największa impreza dla fanów gier Poznań Game Arena. Do Poznania przyjechali ludzie, którzy chcą się pobawić, zobaczyć prezentacje najnowszych gier, a także pograć i wziąć udział w konkursach z cennymi nagrodami.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak już wcześniej informowaliśmy w piątek na MTP rozpoczynają się targi Poznań Game Arena. o największe targi gier i rozrywki multimedialnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od początku istnienia odwiedziło je ponad 450 000 graczy. Targi to między innymi turnieje esportowe, zawody cosplayerowe czy gry prezentowane na stoisku wystawców. PGA to też spotkania branżowe i konferencje, które skupiają ekspertów z zakresu tworzenia gier. 

W tym roku na PGA zaprezentuje się 220 wystawców. Spodziewamy się 80 000 fanów rozrywki multimedialnej i profesjonalnych zwiedzających nie tylko z Polski, ale z większości krajów obecnych na globalnej mapie gamingu – mówi Łukasz Wołonkiewicz, Dyrektor Poznań Game Arena. PGA ma już ponad 14-letnią historię, którą zbudowaliśmy łącznie z ponad 440 000 polskich i zagranicznych fanów sprzętu i produkcji - dodaje.

Równolegle na MTP odbywa się Game Industry Conference (GIC), czyli coroczna konferencja branżowa, jedno z najważniejszych miejsc spotkań polskiego przemysłu gier komputerowych, a także największa w regionie CEE impreza twórców gier. Sektor producentów gier w Polsce szacowałbym obecnie na przeszło 400 studiów i około 6000 ludzi. W Indie Games Polska regularnie organizujemy ich obecność na najważniejszych wydarzeniach branżowych, czy to na świecie czy właśnie teraz na PGA i wydaje się, że mamy dobry przegląd tego co się dzieje. Z każdym naborem na kolejne targi ujawniają się studia, o których wcześniej nie wiedzieliśmy, a które mają grę wyprodukowaną przynajmniej do połowy i chcą ją zacząć promować. Tempo wzrostu w tej branży jest ogromne - mówi Jakub Marszałkowski z zarządu Fundacji Indie Games Polska, organizator Game Industry Conference w Poznaniu.

W piątek PGA odwiedził premier Mateusz Morawiecki, który spotka się na MTP z przedstawicielami polskiej branży gier.

Pierwszy dzień PGA, piątek, to już tradycyjnie VIP Day za bilet wstępu na ten dzień w kasie trzeba zapłacić 150 złotych. W sobotę za wstęp na PGA zapłacimy w kasie przed wejściem 39 złotych, a w niedzielę 30 złotych. W piątek targi czynne będą od 10.00 do 18.00, w sobotę od 9.00 do 20.00, a w niedzielę od 9.00 do 18.00. Wszystkie szczegóły znaleźć można tutaj.

Reklama