Reklama
Reklama

Dzięki czujności trzynastolatka udało się zatrzymać sprawczynię kolizji

Gdyby nie czujność trzynastolatka prawdopodobnie nie udałoby się zatrzymać sprawczyni kolizji, do której doszło na jednej z ulic Szamotuł.

21 września policjanci z Szamotuł zostali wezwani na ulicę Romana Maya w Szamotułach - Na miejscu policjanci zastali użytkowniczkę samochodu marki Nissan Micra. Kobieta zauważyła, że jej pojazd, który był prawidłowo zaparkowany, został uszkodzony przez inny samochód. Niestety kobieta nie widziała całego zajścia - relacjonuje Sandra Chuda z miejscowej policji.

Poszukiwanie sprawcy prawdopodobnie zakończyłoby się niepowodzeniem, gdyby nie czujność trzynastoletniego chłopca, który był świadkiem zdarzenia -Chłopiec zrobił zdjęcie samochodu, który uciekał z miejsca stłuczki i pokazał je policjantom. Dzięki takim materiałom, funkcjonariusze z łatwością namierzyli właściciela samochodu - dodaje Chuda. Po dotarciu do właściciela okazało się, że samochodem kierowała 30-letnia mieszkanka Szamotuł.

Policjanci dotarli do kobiety jeszcze w dniu kolizji. Kobieta miała wówczas we krwi trzy promile alkoholu we krwi -Pobrano więc jej krew do badań. Na tej podstawie przeprowadzone zostaną badania retrospekcyjne, dzięki którym będzie wiadomo, czy kobieta znajdowała się w stanie nietrzeźwości w chwili kierowania samochodem - dodaje Chuda.

O dalszym losie kobiety zadecyduje sąd.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
7℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
9.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro