Reklama

Znana sieć handlowa przechodzi restrukturyzację, ale może całkowicie zniknąć z Polski

fot. Brith-Marie Warn/freeimages.com
fot. Brith-Marie Warn/freeimages.com

O problemach brytyjskiej sieci Tesco pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Choć sieć podejmuje działania naprawcze, to okazuje się, że nie jest wykluczone całkowite wycofanie z rynku.

Choćby w sierpniu pisaliśmy na naszych łamach o planowanym zamknięciu kilkunastu placówek należących do Tesco. Z informacji przekazywanych przez Tesco wynikało, że zmiany pociągną za sobą zwolnienie ponad 2000 osób. Na liście sklepów do likwidacji znalazła się między innymi placówka zlokalizowana przy ulicy Mrągowskiej w Poznaniu.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Okazuje się, że problemy Tesco w Polsce są dość poważne. Choć cała grupa zanotowała wzrost przychodu o 12,8% w pierwszej połowie trwającego roku finansowego, to w Polsce Tesco notuje straty. O sytuacji Tesco mówi w rozmowie z Reuterem prezes Dave Lewis -Obecnie koncentrujemy się na realizowaniu planu naprawczego - powiedział prezes, ale jednocześnie nie wykluczył, że Tesco może wycofać się z naszego kraju i sprzedać polską część biznesu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro