Reklama

W miejscu dawnego szpitala przy ulicy Szkolnej powstanie dom seniora: pokazano wizualizację

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Nieruchomość przy ulicy Szkolnej została sprzedana pod koniec 2016 roku. Od początku było wiadomo, że powstanie w nim centrum senioralne. W środę ujawniono wizualizacje i szczegóły projektu.

Teren po dawnym szpitalu był jedną z bardziej atrakcyjnych działek sprzedawanych w ostatnich latach przez miasto. Na działce położonej u zbiegu ulic Podgórnej i Szkolnej znajduje się jedenaście budynków, a największy, czteropiętrowy mieścił do niedawna szpital miejski. Budynek udało się sprzedać za nieco ponad 40 mln złotych, a nabywcą okazała się firma MEDI-system należąca do francuskiej firmy Orpea.

Nabywca od początku przekonywał, że w tym miejscu powstanie centrum senioralne -Cieszę się, że poważny i doświadczony inwestor stworzy w tym miejscu centrum dla osób starszych. To pokazuje, że miejska polityka senioralna jest impulsem dla sektora prywatnego. Lokalizacja takiej inwestycji w samym centrum Poznania gwarantuje, że starsze osoby będą mogły w pełni korzystać z życia Miasta - społecznego i kulturalnego, będąc jednocześnie pod opieką specjalistów - powiedział Jacek Jaśkowiak.

Kompleks będzie się składał z "Rezydencji na Szkolnej", dwóch budynków z apartamentami dla seniorów, kliniki oraz części przeznaczonej na pobyt dzienny -Nasza oferta to propozycja dla seniorów z różnymi potrzebami, wynikającymi ze stopnia niesamodzielności - od opieki dziennej, przez assisted living, do kompleksowej opieki przez całą dobę - mówiła Beata Leszczyńska, prezes ORPEA Polska i dodawała - Taka formuła daje poczucie bezpieczeństwa i możliwość przechodzenia przez kolejne etapy życia w ramach jednego środowiska. Poznań to nasza pierwsza inwestycja realizowana w ramach strategii rozwoju usług premium w centrach największych polskich miast. Jest więc dla nas bardzo ważna.

Co ważne zachowane zostaną walory zabytkowe założenia, a część ogrodu będzie ogólnodostępna. Wszystkie plany zostały skonsultowane z konserwatorem zabytków -Doszliśmy do wniosku, że w elewacjach na ul. Szkolnej zachowały się elementy ceglane, które są reliktem architektoniczno-kulturowym. Chcemy je uwypuklić i skomponować z elementami tynkowymi, co pozwoli zachować lekkość obiektu. Przestrzeń, na której stanie kompleks, to niezwykle miejsce w Poznaniu. Mamy do czynienia z dużym terenem, zbliżonym powierzchnią do Starego Rynku, na którym można stworzyć ogród w samym centrum miasta. Ogród będzie częściowo dostępny dla poznaniaków i dla zwiedzających miasto, w kompleksie znajdzie się również kawiarenka - opowiada Grzegorz Sadowski, architekt.

Inwestor złożył już wniosek o pozwolenie na budowę, a otwarcie kompleksu zaplanowane jest na przełom 2020 i 2021 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro