Reklama
Reklama

Afera Taśmowa. Mateusz Morawiecki o klientach BZ WBK: "Ludzie są tacy głupi"

fot. Paweł Supernak/PAP
fot. Paweł Supernak/PAP

O analizie akt śledztwa wykonanej przez dziennikarzy portalu Onet.pl w sprawie afery taśmowej pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Na nagraniu, które jest w aktach, można usłyszeć, jak Mateusz Morawiecki ocenia klientów banku, którego był prezesem.

Dziennikarze portalu Onet.pl otrzymali dostęp do kompletu akt śledztwa w sprawie tzw. afery taśmowej. Z przeprowadzonych analiz wynika między innymi, że prawdopodobnie istnieje przynajmniej jedno nagranie z udziałem Mateusza Morawieckiego, które do tej pory nie zostało ujawnione. W tej chwili nie wiadomo, kto jest jego dysponentem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Tajemnicą nie jest natomiast nagranie, które już wcześniej było znane, ale nie zostało całkowicie upublicznione. Jest to nagranie zarejestrowane w trakcie spotkania Mateusza Morawieckiego zszefem PKO BP Zbigniewem Jagiełło, prezesem PGE Krzysztofem Kilianem oraz jego zastępczynią Bogusławą Matuszewską.

Z nagrania wynika między innymi, że dzisiejszy prominentny polityk PiS był wówczas blisko związany z ludźmi Platformy Obywatelskiej i chwalił europejskich polityków na czele z Angelą Merkel. Na nagraniu pojawiają się też budzące więcej kontrowersji kwestie finansowego wsparcia, którego Morawiecki miałby udzielić byłemu ministrowi skarbu Aleksandrowi Gradowi oraz załatwiania pracy dla Przemysława Czarneckiego - syna Ryszarda Czarneckiego z Prawa i Sprawiedliwości.

We wtorek opublikowano na łamach Onetu fragment rozmowy, na którym Mateusz Morawiecki ocenia klientów BZ WBK. W pewnym momencie Bogusława Matuszewska pyta Morawieckiego o powodzenie głośnej kampanii reklamowej banku, w której pojawiła się postać Chucka Norrisa. Mateusz Morawiecki stwierdza, że kampania działa rewelacyjnie i komentuje -Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro